12043/38
E. Rasmussen Eilersen (f. Østerby ved Svanninge 1827, d. København 1912)
Landskab. Usign. Olie på lærred. Rammemål 35×45.
Rammen har lidt skrammer Mindre krakeleringer. Behov for let overfladerensning.
Kunst, antikviteter & design, 22. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag