11946/75
Robert Jacobsen (f. København 1912, d. Egtved 1993)
Komposition. Sign. Rob. Jacobsen, 17/24. Litografi i farver. Bladstørrelse 55,5×67. Uindrammet.
Håndteringsmærker. Minimal plet. Mindre mærke i nederste højre hjørne fra pen.
Kunst, antikviteter & design, 14. november 2019
Vurdering
Hammerslag