1336/1158
Kongemærke, et par manchetknapper, ring og emblem af 14 kt. guld, et par manchetknapper af 8 kt. guld, to herreringe, et par ørestikker og kulturperlenål af guld. Vægt 29,5 gr. Samt et par manchetknapper af sterlingsølv og to forgyldte emblemer. (16)
Én herrering defekt. Glat ring og sølvmanchetknapper graveret. Emblem af 14 kt. guld med forgyldt nål. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Smykker, 4. september 2013
Vurdering
Hammerslag
19 bud