Hans Smidth (f. Nakskov 1839, d. Frederiksberg 1917)
En ko ved et vandhul på marken. Sign. Hans Smidth. Olie på lærred monteret på malepap. 20,5×27,5.
Enkelte nålehuller i kanter. Mindre afskalninger. Behov for let overfladerensning. Retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 12. december 2022
24 bud