1734/45
Ubekendt maler, 19. årh.s slutning
Kystparti fra Bretagne med kone, der læner sig op ad et rækværk. Utydelig signatur. Olie på lærred. 65,5×50.
Mindre krakeleringer samt afskalninger.
Ældre malerier og møbler, 21. august 2017
Vurdering
Hammerslag