Per Kirkeby (f. København 1938, d. sst. 2018)
“Englebarnet 1–4”. Mappe med fire offset i farver. Alle blade sign. Per Kirkeby 1970, 90/100. Udgivet af Rosengreen Litografi, København. Trykt hos Backhausen, København. Bladstørrelse 55×47,8. I original mappe.
Litteratur: “Per Kirkeby - Litografier. Sammenslutningen af Dansk Kunstforeninger 1983–84”, nr. 4–7.
Moderne malerier og foto, 26. september 2018