12125/170
Børge Sornum (f. Århus 1920, d. København 1985)
Abstrakt komposition. Sign. Sornum, verso Sornum 64. Olie på lærred. Lysmål 30,5×40,5. Rammemål 33×43.
Kunst, antikviteter & design, 24. juni 2021
Vurdering
Hammerslag
19 bud