2116/871
Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007)
“AT 45”. Serveringsvogn af eg med underliggende hylde, monteret på hjul. Udført og stemplet hos Andr. Tuck. H. 62. L. 73. B. 48.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 20. april 2021
Vurdering
Hammerslag
18 bud