2115/​299

Et par empire salonstole af mahogni, indlagt med intarsia i lysere træsort, tilspidsede ben hvor imellem sprosser. 19. årh. (2)

Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. En sprosse med mindre revne i træet.

Ældre malerier, møbler og varia, 12. april 2021

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

1.100 DKK

1.100 DKK
1.050 DKK
1.000 DKK