2115/299
Et par empire salonstole af mahogni, indlagt med intarsia i lysere træsort, tilspidsede ben hvor imellem sprosser. 19. årh. (2)
Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. En sprosse med mindre revne i træet.
Ældre malerier, møbler og varia, 12. april 2021
Vurdering
Hammerslag