1803/1518
Ole Kreutzmann, m.fl. (f. Grønland 1898, d. 1983)
To figurer af udskåret narhvalstand, samt fire tupilakker af udskåret rentak. 20. årh. H. 8–16. (6)
Proveniens: Bodil Kaalund (1930–2016), herefter i familiens eje.
Brugsslitage. Mindre afslag. Tørresprækker.
Varia, 18. januar 2018
Vurdering
Hammerslag