2049/7160
Ornament til spydkaster samt fiskeflåd, udskåret patineret træ. Papua Ny Guinea. H. eksl. stand 22 og 23 cm. (2)
Proveniens: Ex. Alex Wittendorff.
Tribal art, 6. december 2020
Vurdering
Hammerslag