2049/​7160

Ornament til spydkaster samt fiskeflåd, udskåret patineret træ. Papua Ny Guinea. H. eksl. stand 22 og 23 cm. (2)

Proveniens: Ex. Alex Wittendorff.

Tribal art, 6. december 2020

Vur­dering

1.000–2.000 DKK

Hammerslag

500 DKK

500 DKK