Svavar Gudnason (f. Hornafjord 1909, d. Reykjavik 1988)
Komposition. Sign. Svavar. Pastel på papir. Bladstørrelse 30×23.
Proveniens: Teglgaardsstrædes Kunsthandel, København.
Små håndteringsmærker, mærker efter tidligere ophæng samt en lille rift i nederste højre hjørne. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 30. maj 2017
14 bud