2437/72
Kinesisk hinterglasmaleri forestillende en ung kvinde med blottet bryst, foran hende en død fugl. 19. årh. Lysmål 26×18.
Mindre afskalninger. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Vurdering