He Sen (f. Yunnan 1968)
“Soft Sofa”, 2009. Sign. med titel og årstal på bagsiden. Akryl og olie på lærred. 250×300. Uindrammet.
Litteratur: Damiani Editore (red): “He Sen paintings”, Primo Marella Gallery, Milano, 2010, gengivet. Proveniens: Primo Marella Gallery, Milano. Certifikat fra galleriet, dateret Milano, april 2010 medfølger.
Malerier, skulpturer og foto, 6. juni 2018