2103/775
Dansk design
Et sæt på fire væglamper af patineret messing med justérbar skærm, hvid trykknapafbryder. Udført og stemplet hos Lyfa. 1940–1950'erne. B. 22. (4)
Brugsslitage. Ridser og mærker. Tre væglamper med revner. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 19. januar 2021
Vurdering
Hammerslag
17 bud