12144/76
Børge Nyrop (f. København 1881, d. Gentofte 1948)
Hus i landskab, Sign. B. Nyrop 1926. Olie på lærred. 34×40. Indrammet.
Behov for rensning. Lugter af tobak.
Kunst, antikviteter & design, 4. november 2021
Vurdering
Hammerslag