2432/82
Et sæt på 12 italienske bægre af sterlingsølv, rigt prydet med blomstrende grene. Mesterstempel BR. 20. årh.s slutning. Vægt ca. 1155 g. H. 13. (12)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 5. august 2024
Vurdering
Hammerslag