2141/9139
To danske Louis XVI armstole af bemalet træ. Efter model af G.E. Rosenberg (1739–1788). Ca. 1780. (2)
Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Ny polstring og betræk.
Selected, 11. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag
28 bud