1401/27
Harald Moltke (f. Helsingør 1871, d. Frederiksberg 1960)
To grønlandske piger i lampens skær. Sign. monogram. Olie på lærred. 30×37.
Ældre malerier og møbler, 30. december 2013
Vurdering
Hammerslag