865/879
Heimrad Prem (f. Roding 1934, d. München 1978)
“Plastik-Puppen”. Sign. H. Prem 68. Objekt i plastik, delvist dekoreret med sort maling. H. 165
Proveniens: Avant Art, Galerie Casa, München.
Moderne malerier & grafik, 8. juni 2016
Vurdering
Hammerslag