1920/1600
Et par tempelløver af bemalet beton, 20. årh.s slutning. Total H. 100. Løve H. 64. Sokkel H. 36. L. 64. B. 51. (4)
Sokler med afslag. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 16. maj 2019
Vurdering
Hammerslag