1803/1658
Balkan Triptykon, midterdel med Gudsmoderen og Jeusbarnet, højre fløjdør med Skt. Michael m.fl. og venstre fløjdør med Skt. Georg der bekæmper dragen m.fl. Tempera på træpanel. 19. årh. 32×22.
krakeleringer samt afskalninger.
Varia, 18. januar 2018
Vurdering
Hammerslag