1803/​1658

Balkan Triptykon, midterdel med Gudsmoderen og Jeusbarnet, højre fløjdør med Skt. Michael m.fl. og venstre fløjdør med Skt. Georg der bekæmper dragen m.fl. Tempera på træpanel. 19. årh. 32×22.

krakeleringer samt afskalninger.

Varia, 18. januar 2018

Vur­dering

8.000 DKK

Hammerslag