1706/772
Dansk design
Et par justérbare lamper af hvidlakeret metal, koniske skærme med perforeringer på top. 1960'erne. L. 35–50. (2)
Brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Beslag til montering mangler. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 7. februar 2017
Vurdering
Hammerslag