1706/​772

Dansk design

Et par justérbare lamper af hvidlakeret metal, koniske skærme med perforeringer på top. 1960'erne. L. 35–50. (2)

Brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Beslag til montering mangler. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Moderne kunst og design, 7. februar 2017

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

950 DKK

950 DKK
900 DKK
(Autobud) 850 DKK
800 DKK
750 DKK