1831/517
Sandra Davolio (f. Correggio, Italien 1951)
Høj, smal vase af stentøj modelleret med horisontale “lameller”. Dekoreret med mat antracitgrå glasur. Usign. Unik. H. 42. Selve vasens indvendige dybde 25.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 31. juli 2018
Vurdering
Hammerslag