1812/1528
“Dobbeltriflet” kalotske af sølv, indvendig forgyldt. Mester Chrsitian Hosøe, København 1779. Vægt 255 gr. L. 38 cm.
Mindre buler, ridser og mærker. Gravering,
Varia, 22. marts 2018
Vurdering
Hammerslag
18 bud