Asger Jorn (f. Vejrum 1914, d. Århus 1973)
“Behind the Teeth”. Sign. Jorn 63; betitlet på etiket på bagsiden. Akvarel på papir monteret på lærred. 45×30.
Proveniens: Arthur Tooth & Sons Ltd., London (label på bagsiden).
Moderne malerier & skulpturer, 28. september 2016