1709/1632
Okimono af udskåret elfenben i form af Ebisu, guddom for held og fiskeri. Signeret. Japan. Ca. 1900. H. 16,5.
Revner. Gulnet, primært på bagsiden.
Varia, 2. marts 2017
Vurdering
Hammerslag
20 bud