1947/137
Stort fransk vitrineskab af egetræ, profileret udskåret top, overdel med to glasdøre og glas i siderne, bag hvilken to hylder, underdel med to profilerede døre udskåret med blomsterkurve. 18. årh.s slutning. H. 245. B. 163. B. 48.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Låse i skufferne mangler.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. november 2019
Vurdering
Hammerslag