1947/​137

Stort fransk vitrineskab af egetræ, profileret udskåret top, overdel med to glasdøre og glas i siderne, bag hvilken to hylder, underdel med to profilerede døre udskåret med blomsterkurve. 18. årh.s slutning. H. 245. B. 163. B. 48.

Ridser og mærker. Brugsslitage. Låse i skufferne mangler.

Ældre malerier, møbler og varia, 18. november 2019

Vur­dering

12.000–15.000 DKK

Hammerslag

12.000 DKK

12.000 DKK