1946/276
12 japanske kozuka af metal i forskellig design, delvis forgyldt, med nyere knivblade. Meiji 1868–1912. L. 20,5 cm. (12)
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre buler, ridser og mærker.
Auktion
Ældre malerier, møbler og varia, 11. november 2019
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
20 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||