2250/​771

B&G

Et par ovale vaser af porcelæn, dekorerede med grå krakeléglasur med blomstermotiv i sort og guld på for- og bagside, på skuldre svungne hanke. B&G. 1069/511. H. 26. (2)

Almindelig brugsslitage.

Moderne kunst og design, 13. december 2022

Vur­dering

1.000 DKK

Hammerslag

250 DKK

250 DKK