2250/771
B&G
Et par ovale vaser af porcelæn, dekorerede med grå krakeléglasur med blomstermotiv i sort og guld på for- og bagside, på skuldre svungne hanke. B&G. 1069/511. H. 26. (2)
Almindelig brugsslitage.
Moderne kunst og design, 13. december 2022
Vurdering
Hammerslag