2115/18
Et par franske lamper af porcelæn med montering af forgyldt bronze, dekoreret i farver og guld med blomster og romatisk scene i kartouche. Uden mærke. 20. årh.s begyndelse. H. 83 cm. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Ældre malerier, møbler og varia, 12. april 2021
Vurdering
Hammerslag