2140/311
Mandarinkæde trukket med 108 nøddeperler, grøn agat samt kvaster med rav. 20. årh.s begyndelse? L. c. 95 cm.
Slitage. Muligvis senere omtrukket.
Ældre malerier, møbler og varia, 4. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag
24 bud