1850/501
Joan Miró (f. Barcelona 1893, d. Palma de Mallorca 1983)
“Sculpture en montagne”, 1973. Sign. Miró, 52/150. Litografi i farver. Bladstørrelse 77,7×55.
Litteratur: Mourlot nr. 870.
Intet at bemærke. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 11. december 2018
Vurdering
Hammerslag
13 bud