2050/720
Peter Bonde (f. København 1958)
“Monokrom”. Sign. på bagsiden Peter Bonde, 1986. Olie på lærred med applikationer. 150×110. Uindrammet.
Proveniens: Poul Jensens samling, Aarhus.
Moderne kunst og design, 8. december 2020
Vurdering
Hammerslag