2138/682
Victor Haagen-Müller (f. Albæk, Vendsyssel 1894, d. Tisvildeleje 1959)
Landskab. Sign. Victor-Haagen-Müller 38. Olie på lærred. 120×140.
En flænge i højre side af lærredet.
Moderne kunst og design, 21. september 2021
Vurdering
Hammerslag
20 bud