893/​262

Et sæt på seks norske rokoko stole af bøgetræ og andre træsorter, udskåret med rocailler og bladværk, cabriole ben med claw and ball. 18. årh.s midte. (6)

Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: furniture@bruun-rasmussen.dk

Møbler, tæpper og varia , 26. februar 2020

Vur­dering

20.000–30.000 DKK

Hammerslag