1709/6054
Blæsehorn af udskåret elfenben med danske sølvmonteringer. 19. årh. DR Congo. L. 72 cm.
Proveniens: Guldsmed Kai Jacobsen - en af stifterne af Våbenhistorisk Selskab.
Etnografica, 2. marts 2017
Vurdering
Hammerslag
10 bud