444/772
Søren Lund (f. Horne ved Faaborg 1852, d. Frederiksberg 1933)
Køer på engen med blomstrende kløver. Olie på lærred. Sign. Søren Lund. 43,5×64.
Få afskalninger.
Malerier, 27. oktober 2004
Vurdering
Hammerslag
11 bud