2131/292
Fransk kaminur af forgyldt bronze, urhus med siddende kvinde i renaissance dragt, skive af hvid emalje. Sign. Maziller a Metz. Late 19th century. H. 48. B. 37. D. 15.
Der gives ingen garanti for værkets funktion. Fremstår med alders- og brugsslitage. Optræksnøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. august 2021
Vurdering
Hammerslag
18 bud