Beate Andersen, m.fl. (f. København 1942)
Conny Walther, m.fl. (f. 1931, d. 2019)
Nils Kähler, m.fl. (f. 1906, d. 1979)
En vase, en tallerken, to små kakler samt en skål af stentøj. Dekoreret med glasurer i blå nuancer. Hovedparten signeret. Vase: H. 11,3. Kakler hhv. 7,5×7,5 og 10×10. Tallerken: diam. 17,8. Skål: H. 8. Diam. 11. (5)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 28. januar 2020