1709/659
Paul Gadegaard (f. Frederiksberg 1920, d. København 1996)
To kompositioner. Sign. Gadegaard 77, 1/21 og 3/18. Litografier i farver. Bladstørrelse 66×87. Uindrammet. (2)
Moderne kunst og design (udskudt), 4. marts 2017
Vurdering
Hammerslag