1735/631
Mogens Balle (f. København 1921, d. Asmindrup 1988)
Komposition. Sign. M.B. Olie på lærred. 46×38.
Litteratur: Henning Smidths fortegnelse over Mogens Balles værker, www.smidth.dk/balle. kat. 196X–019.
Moderne kunst og design, 29. august 2017
Vurdering
Hammerslag