Kjeld Hansen (f. Bregninge på Falster 1919, d. 2012)
To kompositioner. Sign. monogram. Olie på lærred. 38×55. (2)
Udstillet: (For det ene værk gælder) Kunstforeningen København 1969, kat. nr. 70.
Få mindre krakeleringer. Ene værk med enkelte mindre afskalninger.
854387 |