1323/626
Edith Sonne (f. 1910, d. 1993)
Stor kande af stentøj dekoreret med okkerbrun glasur med rødbrune elementer. Sign. Sonne, stemplet Saxbo, Denmark. H. 31.
Almindelig brugsslitage.
Moderne kunst og design, 4. juni 2013
Vurdering
Hammerslag
39 bud