2124/29
Møblement af forgyldt træ, bestående af sofa og fire armstole. Rokoko form, 19. årh.s slutning. Sofa L. 164. (5)
Ridser og mærker. Brugsslitage. Armlæn på sofaen er løst. En stol med hul i betrækket.
Ældre malerier, møbler og varia, 14. juni 2021
Vurdering
Hammerslag