2445/757
Børge Mogensen (f. Aalborg 1914, d. Gentofte 1972)
Fritstående skrivebord af eg og teak, front med fem skuffer. Model 130/1. Udført hos Søborg Møbler. H. 73. L. 146. B. 73.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak. Skjolder på top.
Vurdering
110277 |