903/​515

César Baldaccini (f. Marseille 1921, d. Paris 1998)

Le “Pouce”, (1971). Sign. Cesar. Edition 25 (utydeligt nr.). Skulptur (sukker). H. 30.

Proveniens: Kunstneren og samleren Rico Zermeno. Proveniens: Privatsamling, Danmark. Erhvervet fra ovenstående.

Malerier, skulpturer og lydoptagelse med John Lennon, 28. september 2021

Vur­dering

60.000–75.000 DKK

Hammerslag