12115/212
Thor Lindeneg (f. København 1941)
Surrealistisk maske/ansigtskomposition. Sign. Thor Lindeneg, nr. 79 /100. Litografi i farver, ca 1990. Bladmål 50×36. Uindrammet.
Intet at bemærke. Friskt og ubrugt eksemplar.
Kunst, antikviteter & design, 15. april 2021
Vurdering
Hammerslag